czy zakupy w Internecie dobiją te tradycyjne zakupy?

Dyskusje ogólne na wszelkie tematy z Kaszubami i Pomorzem. Język kaszubski, historia Kaszub, obyczaje, haft kaszubski, kuchnia itp.

Re: czy zakupy w Internecie dobiją te tradycyjne zakupy?

napisał galaxy » So mar 21, 2015 8:29 pm

sa produkty, ktorych nie da sie kupic przez internet np ja nie lubie kupowac bielizny, albo kosmetykow typu podklad do twarzy gdzie trzeba dobrac kolor
mysle ze tez duze zakupy typu auto, materialy na budowe domu zawsze ludzie beda woleli kupowac po obejrzeniu towaru i poznaniu sprzedawcy, bo to za duzy wydatek,zeby ryzykowac :)
ja ostatnio duzo kupuje w internetowym sklepie rossmana


nie ma problemu z dostepnoscia produktow, szybki odbior zamowienia, dla mnie bardzo komfortowe rozwiazanie :)
galaxy
 
Posty: 1
Dołączył(a): So mar 21, 2015 8:12 pm

Re: czy zakupy w Internecie dobiją te tradycyjne zakupy?

napisał kinga2 » Śr paź 28, 2015 7:58 pm

Kupowanie przez internet jest ok, ale czasami jest się wręcz zmuszonym do zakupów "stacjonarnych" więc myślę, że te sklepy też mają przyszłość. W końcu nikt z nas nie będzie zamawiał butelki mleka przez internet bo akurat się skończyło :)
kinga2
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt paź 27, 2015 2:04 pm

Re: czy zakupy w Internecie dobiją te tradycyjne zakupy?

napisał Sara » So sty 23, 2016 12:14 pm

Jeszcze wiele rzeczy kupuje tradycyjnie w sklepie , ponieważ lubię coś widzieć zanim to kupie. Ale, jest jedna rzecz ,którą bardzo często kupuje przez internet, jest to książka. Najczęściej książki kupuje na stronie księgarni matras, bo nie raz też kupowałam u nich w sklepie i wiem że ceny mają okazyjne. Moim zdaniem książka to idealny przedmiot do kupowania w internecie, nawet samo przysłowie mówi "Nie oceniaj książki po okładce" a przez internet to się idealnie sprawdza ;)
Sara
 
Posty: 2
Dołączył(a): So sty 23, 2016 12:05 pm

Re: czy zakupy w Internecie dobiją te tradycyjne zakupy?

napisał Halik8787 » Cz lut 11, 2016 10:37 am

Myślę, że są pewne grupy produktów takie jak meble, ceramika łazienkowa itd - tego nie zamówiłbym nigdy z dostawą kurierem...
Halik8787
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz lut 11, 2016 10:34 am

Re: czy zakupy w Internecie dobiją te tradycyjne zakupy?

napisał ilon » Pt mar 25, 2016 2:42 pm

jestem przykładem konsumenta który kupuje 90% produktów przez internet. Ostatnio nawet produkty spożywcze. U mnie wynika to głównie z tego, że okropnie nie lubię kupować, nie znoszę chodzić po sklepach itp. Dlatego świat internetu jest dla mnie wybawieniem. Nawet mogę znaleźć informacje na stronach sklepów na te pytania które zadałbym sprzedawcy, np. szukałem informacji o pralce Bosch i znalazłem na stronie euro rtv agd wszystko to co mnie interesowało. Nie musiałem nawet sięgać po telefon.
ilon
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt mar 25, 2016 2:37 pm

Re: czy zakupy w Internecie dobiją te tradycyjne zakupy?

napisał namdu » Śr mar 30, 2016 7:01 am

Ja też absolutnie uważam,że zakupy robione przez internet prędzej czy później nabiorą większego znaczenia. Społeczeństwo polskie coraz więcej swojego czasu poświęca sieci, nie wspomnę już o zachodnich społecznościach. Co innego fakt, czy jest to dobre czy nie. Wiele rzeczy zatracamy na rzecz nowych. W internecie rzeczywiście jest taniej i z własnego doświadczenia wiem, że niektóre produkty ciężko dostać w normalnym sklepie. Jak np, marka General Fresh - ich kapsułek do prania nie zamieniłabym na żadne inne. A z kolei jeśli chodzi o kupno np butów przez internet, no to cena w sklepie normalnym, a tym internetowym jest większa o mniej więcej 50 zł. Plus doliczmy wygodę, oszczędność czasu,brak kolejek itd itp. Same plusy ;)

Ktoś pisał też o osobach starszych. Przyznam szczerze, że ja siadam ze swoją babcią, ona wybiera różne rzeczy i zamawiamy ;) także - jasne, nie przychodzi im to tak łatwo jak nam, ale i oni potrafią jak chcą ;)
namdu
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 6:49 am

Re: czy zakupy w Internecie dobiją te tradycyjne zakupy?

napisał JustPat » Pt kwi 15, 2016 8:55 am

Owszem przez internet jest szybciej, nie trzeba nosić zakupów :) ale idąc do np osiedlowego sklepiku nawiązujesz relacje z ludźmi co jest bezcenne w dzisiejszych czasach, do tego możesz zobaczyć to co kupujesz, szczególnie jeżeli chodzi o np. mięsa, sery, warzywa. Osobiście uwielbiam chodzić do delikatesów MadeinKaszebe, od 4 miesięcy robię tam zakupy, zawsze kupuje świeże produkty, porozmawiam z Paniami ekspedientkami, od razu jest milej :)
JustPat
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 8:50 am

Re: czy zakupy w Internecie dobiją te tradycyjne zakupy?

napisał annRad » Pt maja 06, 2016 5:18 pm

Nie możemy doprowadzić do likwidacji tradycyjnych sklepów. W internecie często kupujesz jakieś produkty, które ładnie wyglądają na zdjęciu, a w rzeczywistości w ogóle ich nie przypominają. Osobiście mam swoje ulubione delikatesy i bardzo lubię do nich chodzić i przede wszystkim widzieć jakie produkty kupuje.
annRad
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt maja 06, 2016 5:11 pm

Re: czy zakupy w Internecie dobiją te tradycyjne zakupy?

napisał Mimelka » Cz lip 14, 2016 9:43 pm

Ja bardzo lubię robić zakupy w sieci. Szczególnie lubię kupowac ksiązki. Jestem takim molem ksiazkowym i jak w matrasie jest promocja to nie potrafie nie kliknąć "kup teraz"
Mimelka
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt maja 03, 2016 4:53 pm

Re: czy zakupy w Internecie dobiją te tradycyjne zakupy?

napisał Luna » Wt sie 02, 2016 8:15 pm

Czy dobiją czy nie, tego nie wiem, ale jest kilka rzeczy, które sprawiają, że wolę kupować via sieć niż normalnie. Pomijam oczywistości jak cena, która decyduje najczęściej, ale to nie tylko to, a wręcz powiedziałabym że cena to obecnie marginalna kwestia. Wiec najważniejsza jest - moim zdaniem - wygoda. :oops: Tak, jesteśmy leniwi, taka prawda. Druga sprawa to "personalizacja" - chcesz zrobić mamie prezent? Nie wiesz jednak co kupić, jakie kosmetyki dla niej wybrać? Podsyłasz więc kupon (taką opcję znalazłam na naturativ.pl) i ona sama wybiera sobie prezent kosmetyczny w ramach wybranej przez Ciebie kwoty) Dla mnie to jest najważniejsze, ogromna oszczędność czasu, obydwie strony zadowolone.
Luna
 
Posty: 7
Dołączył(a): So mar 07, 2015 8:14 pm

Poprzednia stronaNastępna strona



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron