czy zakupy w Internecie dobiją te tradycyjne zakupy?

Dyskusje ogólne na wszelkie tematy z Kaszubami i Pomorzem. Język kaszubski, historia Kaszub, obyczaje, haft kaszubski, kuchnia itp.

czy zakupy w Internecie dobiją te tradycyjne zakupy?

napisał gogol » N lut 09, 2014 1:37 pm

coraz częściej wybieram zakupy przez sieć, bo chociaż wszystko mam na tacy, szybko i tanio. Zastanawiam się, czy tradycyjne sklepy w niektórych branżach mają przyszłość. Na przykład książki - w sieci są co najmniej 30% tańsze. Podobnie laptopy czy też odzież. Nie mówiąc o kosmetykach.
gogol

Re: czy zakupy w Internecie dobiją te tradycyjne zakupy?

napisał oliwier » Cz lut 13, 2014 6:16 pm

no tak, ale są ludzie np. starsi którzy są przyzwyczajeni do sklepów stacjonarnych i on zawsze będą ich klientami mimo, że ceny są wyższe
oliwier

napisał Patiii » Śr kwi 02, 2014 1:17 pm

myślę, że zakupy w internecie nigdy nie będą tak popularnie i powszechne jak tradycyjne zakupy.
Patiii

napisał Ognisty » So maja 10, 2014 11:02 am

Uwielbiam robić zakupy przez internet, ale niestety są produkty, do których trudno mi się przekonać :) jednymi z nich są produkty spożywcze ja muszę zobaczyć jak wyglądają wędliny, owoce czy warzywa :)
Ognisty

napisał laiokon » Cz maja 15, 2014 1:21 pm

Zakupy w Internecie to przyszłość. Nie trzeba stać w kolejkach - po prostu wybierasz i sam decydujesz kiedy mają Ci to dostarczyć :)
laiokon

napisał Petrus » N cze 29, 2014 1:21 pm

Słyszałem, że w stanach np. wprowadzili coś takiego, że jak wchodzisz do sklepu i przymierzasz rzeczy a ich nie kupujesz, to płacisz jakąś opłatę. Wszytstko daltego, że ludzie chodzą pod sklepach, przymierzają rzeczy i następnie kupują przez internet, gdzie jest zazwyczaj taniej
Petrus

napisał Lajsb » Pn sie 11, 2014 2:03 pm

szczerze mówiąc to dla mnie coraz bardziej wypierają te tradycyjne zakupy. Do niedawna miałem tylko opory przed kupowaniem ciuchów (przymierzanie itp.), ale ostatnio zamówiłem sobie marynarkę na i jestem naprawdę zadowolony
Lajsb

napisał Esterkaa » Śr paź 15, 2014 1:35 pm

ja myślę że mają, ponieważ ja np. lubię dokładnie obejrzeć książkę zanim ją kupię. Podobnie jest z ubraniami i kosmetykami.
Esterkaa

napisał kaszaraba » N lis 23, 2014 10:26 pm

myslę,że są dziedziny w których raczej nie da się kupic wszystkiego przez internet, np. artykuly do remontu typu panele podłogowe-nie wiemy jak wyglądają na zywo albo lozko - trzeba wyprobowac czy wygodne :)
ale np. już ubrania lubie kupować przez internet, przymierzyć wygodnie w domu a jak cos mi nei odpowiada to mam 10 na zwrot i po problemie
tesco przywozi zakupy do domu - dla mnie super sprawa :)
czekam kiedy rossman umożliwi zamawianie przez internet na terenie naszego województwa
wtedy kosmetyki tez będę zamawiac przez internet :)
kaszaraba

napisał Luna » So mar 07, 2015 8:21 pm

Czy dobijają to ja nie wiem, ale jak to mówią, najlepiej zawsze spojrzeć na swoje zachowania, żeby zobaczyć jak to jest w rzeczywistości. Ja zakupy robię prawie w 90% w Internecie. Środki czystości, ciuchy czy nawet większe rzeczy jak pralka czy telewizor. Zwykle kryterium ostatecznym jest cena, ale ostatnio też wygoda. Jeśli chcemy kupić coś "nietypowego", a to pod względem koloru, a to modelu, to musimy się liczyć z tym, że w sklepie stacjonarnym tego nie uświadczymy, bo oni zwykle mają rzeczy typowe, a resztę zamawiają na życzenie klienta - czyli robią to samo. Więc po co mam tracić na to czas, jak mogę zamówić od razu to czego chcę? Spotykam się z tym coraz częściej. Nie dawno zamawiałam w ten sposób nawet perfumy Gucci by Guci Pour bo nijak nie mogłam ich namierzyć w sklepie. :|
Luna

Następna strona