Opłaty i koszty w Nest Banku jakie są naprawde?

Tutaj zgłaszajcie wszelkie pomysły i sugestie związane z serwisem www.kaszuby.org. Kontakt z administratorami.

Opłaty i koszty w Nest Banku jakie są naprawde?

napisał kasia » Wt lip 28, 2015 11:54 am

Witam.
Mam zamiar założyć konto w nest bank, ale coś mi tu nie pasuje. Cieszę się , że konto jest darmowe, ale bank przecież musi na czymś zarabiać? Tutaj jest wszystko za darmo. Wieć moje pierwsze pytanie brzmi na czym zarabia smart bank? Prosze o opinie klientów najlepiej

zastanawiam się nad szybkością przelewów w tym koncie. Czy ktoś wie, kiedy realizowane są sesje w NestBanku?
kasia

Re: Opłaty i koszty w Smart Banku jakie są naprawde?

napisał elmer » Pt wrz 18, 2015 10:14 am

Zastanawiam się także nad tą opcją już od jakiegoś czasu - Bank nest smart czy warto? Tyle jest teraz różnych ofert, że naprawdę trudno zdecydować się na coś konkretnego. O Smarcie słyszałam wiele dobrego na forach:

http://www.az-finanse.pl/t/nestbank-opinie.990/
http://www.via.com.pl/w/nest-bank-opini ... nkowe.431/
http://www.hipoteczny-kredyt.info/banki ... entow.html

Opinie o banku nest sa nadzwyczaj dobre, czy to konto jest naprawde w 100% darmowe?
elmer

napisał PiotrzKaszub » Śr paź 07, 2015 10:50 pm

Każdy boi się tych opłat jak ognia :) Spokojnie, nie udało mi się znaleźć jakiś takich istotnych opłat w smart banku, ale to nie znaczy że ich nie ma. Na przykład jak mamy rachunek oszczędnościowy (podkreślam - oszczędnościowy), czyli smart procent i zbieramy sobie na niego pieniądze, a w pewnym momencie chcemy wypłacić środki z tego subkonta, to pierwszy przelew będzie darmowy, ale następny kosztowałby 5 zł.
To są takie opłaty, które prawdopodobnie nas nie dotkną, ale mimo wszystko warto o nich powiedzieć. Na pytanie czy smart bank jest darmowy, można z czystym sumieniem powiedzieć, że tak, gdyż standardowe użytkowanie bez "udziwnień" w żaden sposób nie obciąży nas kosztami.
PiotrzKaszub

napisał Kakilek » Cz paź 15, 2015 12:04 pm

Smart Bank jak i wszystkie inne banki zarabiają głównie na akcjonariuszach i na depozytach. Na depozytach czyli na naszych kontach bankowych. Jak masz jakieś pieniądze na koncie, to one tak naprawdę tam nie leżą i nie czekają na wypłatę, tylko pracują. Ktoś je pożycza, za to ten ktoś płaci odsetki i bank w ten sposób zarabia.
Lokaty pracują na takiej samej zasadzie, że z nich są finansowane różne inwestycje większe czy mniejsze, a procent oddawany bankom, jest ich zarobkiem.
Dlatego każde 100 zł które masz na koncie bankowym, jest tak naprawdę małą cegiełką, dzięki której dana instytucja funkcjonuje.
Kakilek

napisał Unikoto » So paź 24, 2015 7:11 pm

Praktycznie w każdym banku, lub chociaż większości (nie wiem, bo nie byłem w stanie sprawdzić wszystkich placówek), zawsze płaci się za trzymanie karty płatniczej, jeśli się z niej nie korzysta, albo nawet jeśli jest ona nieustannie używana. A jak wygląda ta sytuacja w Smart Banku? Ponieważ spokojnie można stwierdzić, że reklamują się jako bank całkowicie darmowy.

Czy rzeczywiście nie pobierają żadnych opłat w praktyce? Bo szczerze powiedziawszy byłoby naprawdę miło, gdybym założył u nich konto i faktycznie był mile zaskoczony brakiem opłat.
Unikoto

Opłaty nest bank

napisał PiotrzKaszub » So paź 24, 2015 8:00 pm

Kakilek napisał(a):Smart Bank jak i wszystkie inne banki zarabiają głównie na akcjonariuszach i na depozytach. Na depozytach czyli na naszych kontach bankowych. Jak masz jakieś pieniądze na koncie, to one tak naprawdę tam nie leżą i nie czekają na wypłatę, tylko pracują. Ktoś je pożycza, za to ten ktoś płaci odsetki i bank w ten sposób zarabia.
Lokaty pracują na takiej samej zasadzie, że z nich są finansowane różne inwestycje większe czy mniejsze, a procent oddawany bankom, jest ich zarobkiem.
Dlatego każde 100 zł które masz na koncie bankowym, jest tak naprawdę małą cegiełką, dzięki której dana instytucja funkcjonuje.

http://konto-w-banku.pl/nest-bank-opinie/
www.nestbank.pl/
http://bankowe-konta.info/konto/nest-bank/
To też nie jest tak do końca, że banki zarabiają na akcjonariusza i depozytach. To są zazwyczaj spółki, które mają swoje zarządy. Tam są inwestorzy, którzy wprowadzają grube miliony i zazwyczaj mają też moc decyzyjną.
Czytałem kiedyś, że kapitał banku z depozytów bankowych to zaledwie 5%, czyli coś ogromnie niewielkiego. Bank nastawia się na to aby ludzie brali w nim kredyty, głównie hipoteczne i gotówkowe na dużą kwotę. Z tego banki żyją i od zawsze na tym zarabiały. Na obrocie naszymi marnymi depozytami, raczej by nie wyżyły :D
PiotrzKaszub

napisał Kebab » Pn lis 02, 2015 9:27 am

Mam indywidualne konto w Smart Banku i nie chciałbym z niego rezygnować. Mam może nieco nietypowe pytanie. Czy można bez problemu założyć do niego konto firmowe? Średnio mi się widzi zakładanie konta w innym banku. Też jestem ciekaw, jakie będą prowizje za jego prowadzenie. Czy przelewy na inne konta są bezpłatne? Jest to dla mnie ważne, ponieważ będę miał co najmniej kilka zobowiązań w miesiącu. A każda złotówka uciekająca z mojego konta nie będzie mnie cieszyła. Czy ktoś może podzielić się swoim doświadczeniem?
Kebab

Moja opinia o banku

napisał basiam » Pt lis 27, 2015 3:40 pm

Jak to bywa w nowych instytucjach handlowych, zdarzają się problemy z komunikacją.

Ja miałam problemy z oczekiwaniem na kartę, które trwało znacznie dłużej niż deklarowano, a znajoma nie mogła się doprosić o informacje na temat tego, dlaczego księgowanie przelewów trwa tak długo. Mam jednak nadzieję, że to tylko kosmetyka i początkowe potknięcia i z czasem wszyscy o tym zapomnimy.

Wolałabym się nie mylić, bo na razie mogę mówić na temat oferty Banku Smart w samych superlatywach. Oby nic się nie zmieniło, jak to było choćby z Aliorem.
basiam

napisał PiotrzKaszub » Pt gru 04, 2015 4:50 pm

Basia, bank nie jest instytucją handlową, tylko instytucją bankową. O ile wpadka drobna może się trafić, to niedopuszczalne są takie akcje, że na przykład haker włamał się na serwery banku i wykradł dane osobowe. Wiedzieli ile kto ma na koncie itd. Na szczęście to nie było w polskim banku, tylko w jakimś amerykańskim.

Wtedy doszło do mnie takie coś, że skoro w Ameryce takie coś się zdarzyło, to kto wie czy nie zdarzy się w Polsce i od tego czasu mam 3 konta bankowe, na każdym jakąś tam częsć pieniędzy odłożone, zona też ma dwa konta. Z jednej strony jakieś drobne opłaty mamy, tego się nie uniknie, ale z drugiej strony to jest bezpieczeństwo, bo mamy zawsze jakieś pieniądze, gdyby jeden bank, upadł, gdyby nam się włamali czy cokolwiek innego. Dlatego też Wam polecam dodatkowe konto w banku jakimś sobie założyć, na przykład w Smart Banku.
PiotrzKaszub

napisał Pasek » N gru 06, 2015 1:29 pm

Potwierdzam- kosztów w smart banku nie ma - żadnych.
Ja tak samo nie dowierzałem no bo na czym ten bank zarabia jeśli daje darmowe konto i bez żądnych warunków?
Żaden inny bank nie daje takich warunków na swoim koncie bankowym, ŻADEN.

Ja polecam smart konto na każdym kroku właśnie dlatego, że się to opłaca no bo po co otwierać konto w jakimś innym banku i martwić się czy wyrobimy się żeby bank nam nie naliczył opłaty skoro w smart koncie nie ma nic?
Dla mnie wybór był prosty, przeszedłem do smart banku w ciągu jednego dnia.
Pasek

Następna strona