prywatne ubezpieczenia zdrowotne w trójmieście

Darmowe ogłoszenia firm i osób prywatnych z Kaszub i Pomorza. Tutaj możesz za darmo umieścić reklamę swojej firmy jak i dodać jakikolwiek ogłoszenie związane z Kaszubami.

prywatne ubezpieczenia zdrowotne w trójmieście

napisał hildegarda » Wt sty 15, 2013 8:26 pm

Przy okazji corocznej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraca dyskusja o służbie zdrowia i samoobronie społeczeństwa przed "opieką" państwa. Zapewne dużo się zmieniło przez ostatnie 20 lat w tej dziedzinie. Z pewnością prywatne zakłady opieki zdrowotnej nie są postrzegane jako coś nienormalnego. Często dociera do nas świadomość, że to właśnie w państwowych szpitalach jest więcej patologii. Myślę że i do rządzących dotarła świadomość, że ciągłe dorzucanie pieniędzy do worka bez dna nic nie da. Zaciekawiła mnie za to forma prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego dzięki któremu osoby ubezpieczone mogą korzystać z usług medycznych. W przeciwieństwie do NFZ i ZOZ nie są to oddzielne instytucje w których jedna poprzez rozbudowany aparat biurokratyczny zbiera pieniądze i przekazuje je w ślad za pacjentem do instytucji która leczy. W tym przypadku, a chodzi mi o medicover to  ta instytucja zajmuje się zarówno zbieraniem składki na zabezpieczenie leczenia jak i samym leczeniem poprzez sieć własnych szpitali i przychodni. To chyba krok w dobrym kierunku i nie powinien się skończyć nacjonalizacją tak jak fundusze emerytalne. Z pewnością można mówić o wyselekcjonowaniu usług medycznych, z pewnością daleko jeszcze do pozycji szpitali klinicznych, ale jeżeli mechanizm się sprawdzi to powinno to zacząć funkcjonować na większą skalę. Co o tym sądzicie ?
http://www.forum-ubezpieczenie.pl/zdrowotne-f22/
Polecam także lekturę, forum o ubezpieczeniach zdrowotnych.
hildegarda