Nie polecam - domek Sulęczyno 21a

Agroturystyka, domki letniskowe, pensjonaty na Kaszubach. Posiadasz własną bazę noclegową? Tutaj zamieścisz darmowe ogłoszenie o swoich pokojach i kwaterach.

Nie polecam - domek Sulęczyno 21a

napisał Pilzner » Pt sie 27, 2010 12:01 pm

Witam,
chciałbym przestrzec przed pokusą wynajęcia domku w miejscowości Sulęczyno 21a. Domek generalnie ciekawy, w ustronnym miejscu i można byłoby w nim naprawdę odpocząć.

Minusem jest właściciel, którego zachowanie zarówno przy przekazaniu jak i zdawaniu domku pozostawia wiele do życzenia. Na miejscu okazuje się, że informacje podane w ogłoszeniu nijak mają się do zastanej rzeczywistości. Przykładem może tu być np. "Ognisko na działce: tak", które ostatecznie można rozpalić poza ogrodzeniem, ale w takim miejscu, że dojście do niego może zniechęcić nawet harcerzy... Nie wspominając już o bliskości jeziora i rzekomym kąpielisku! Najemcy traktowani są jakby przyjechali do domku tylko po to, by coś w nim popsuć lub ukraść. I przed tego typu zachowaniem jesteśmy oczywiście upomnieni, pomimo wniesionej z góry opłaty za wynajem i dodatkowej kaucji gwarancyjnej.

Przy zdawaniu jest jeszcze ciekawiej. Okazuje się, że "sprzątanie" domku przez najemców to również wywóz śmieci na wysypisko !!! Oczywiście umowa podpisywana w momencie przekazywania domku nie zawierała takich informacji.
Jak już w umowie jest punkt o opłatach za energię elektryczną, to dlaczego nie zażądać opłaty za zużycie wody, chociaż o niej w umowie i ogłoszeniu nie ma już mowy?

Zdecydowanie odradzam wynajem chcącym spędzić w takim domku chociaż jedną noc. Odradzam też wynajmowanie domków i kwater właścicielom, którzy tak naprawdę nie chcą tego robić... Po co psuć sobie nawzajem nerwy i tracić czas? Jak ktoś nie jest przygotowany na kontakt z ludźmi, to niech się powstrzyma...
Pilzner

Re: Nie polecam - domek Sulęczyno 21a

napisał czarnaosa » Pt lut 04, 2011 2:28 pm

Czytając tą wiadomość aż mi głupio za tego Pana,który wynajmował dom.Tak się składa,że ja też wynajmuję dom na Kaszubach i myślę sobie,że może miał złe doświadczenia wcześniej.Proszę mi wierzyć,że ludzie są naprawdę różni tylko co winne są osoby,które póżniej przyjeżdzają?Tak samo wynajmujący w różny sposób traktują swoje zajęcie.Zapraszam do mnie czarnaosa.spanie.pl przekonacie się Państwo ,że nie traktuję wszystkich jak potencjalnych złodziei i jest mi bardzo miło jak goście wyjeżdzają ode mnie zadowoleni i uśmiechnięci :) Życzę wynajmującym udanych gości a gościom miłych wrażeń i pozdrawiam jednych i drugich.
czarnaosa

napisał Pilzner » Śr cze 01, 2011 5:50 am

Ja dość dużo podróżuję po Polsce i często korzystam z bazy noclegowej.
Na szczęście jak do tej pory to był odosobniony przypadek i nigdy nie trafiłem na tak nieprzyjaznych właścicieli.

A szkoda, po na ten piękny region niestety trochę patrzę przez pryzmat tego wynajmu... Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam zawitam, ale na pewno nie do
Pilzner

napisał Pilzner » Pn wrz 10, 2012 9:24 am

Zaktualizowałem link, ponieważ ten podany wcześniej uległ zmianie i kierował na inną lokalizację.
Nieprzyjemny domek to ten - http://www.domek-suleczyno.tvc.pl/domek-suleczyno/
Pilzner

napisał miotk25 » Wt gru 22, 2015 6:49 pm

@Pilzner Szkoda, że zdarzają się takie sytuacje, kiedy to obie strony robią sobie "pod górę". Może nie zrażaj się Kaszubami. Znajomi zarazili nas sympatią do Kaszub i Kaszubów:-) My jednak wybieramy się w strony Wdzydz Kiszewskich do gospodarstwa agroturystycznego, z którego jesteśmy zadowoleni.Sulęczyno piękne, ale nasze serducho bije właśnie tam.
miotk25