"Zielona Zagroda"- PRZESTROGA!

Dyskusje ogólne na wszelkie tematy z Kaszubami i Pomorzem. Język kaszubski, historia Kaszub, obyczaje, haft kaszubski, kuchnia itp.

"Zielona Zagroda"- PRZESTROGA!

napisał jaga » Śr wrz 19, 2012 3:44 pm

Z rodzina od lat jeździmy po całym kraju na wakacje czy to agro czy zwykły pod wynajem domku-robimy to często ,nie super bogato ale nie sknerzymy i jesteśmy zwykle zadowoleni z wyboru siedliska.
Niedawno spędziliśmy wakacje nad pięknymi jeziorami koło Gowidlina,jesteśmy zachwyceni naturą,czystością jezior i ogólnym spokojem które często brak np. na mazurach. zastrzeżenie mam tylko do miejsca pobytu.
Zielona Zagroda- to domki położone koło Jeziora Gowidlińskiego w rejonie prywatnych willi,wiec nie ma co liczyć na Agro. Domki spore,w miarę czyste,trawniki skoszone i to właściwie jest tyle dobrego co mogę powiedzieć. Łóżka naćkane w pokojach,nie wygodne,brak wyposażenia w kuchni bo 3 kupki oraz 3 garnki to mało by spędzić 2-3 tygodnie przygotowując sobie posiłki a do pobliskiej restauracji jest ok 8 km,wiec wyposażenie powinno być. Brak artykułów czystościowych ,za papier toaletowy i ręczniki dodatkowa opłata,za gaz i elektrykę dopłata ok 1zł za kw (gdzie przeciętnie jest 50 gr),za wodę oczywiście dopłata 10zł/m3,za rowery 15zł/tydz. od osoby niestety zmarnowane pieniądze bo w stanie nie do wykorzystania chyba ,że ktoś chce pompować sobie koło co 5 min. za drewno na opał (starcza w chłodne dnia na 2-4 dni palenia) 50 zł. wyposażenie domku składa się jeszcze na dwa połamane leżaki (za które o dziwo nie trzeba płacić) oraz 1 os.łódka i mały 2os.rowerek wodny-czyli odpadają grupowe wyjazdy powyżej 3 osób bo na 2 domki (licząc łóżka) po 10 osób to za mało.
A za sam domek z 3 sypialniami 300zł za dobę oraz poza sezonem 200zł powyżej 10dni.(łatwo obliczyć,że koszt 2 tygodni przekracza koszt 5 tys.zł w sezonie a 3,5 poza nim)
za które trzeba płacić przy rezerwacji 20% a całą resztę w dniu przyjazdu-dziwne praktyki,wiec nie ma mowy o zwrocie pieniędzy a na sam koniec jesteśmy podliczani za media i tu kolejne niespodzianki o dodatkowych dopłatach. wszystko może by się dało łyknąć gdyby niesympatyczna mina właściciela Zagrody oraz poczucie bycia petentem przy rozliczaniu się-gdzie jak frajerzy bez grymaszenia wypoczynkowicz zapłacił.
Zielona Zagroda- jesteśmy zieloni z zażenowania. :oops:
jaga

Re: "Zielona Zagroda"- PRZESTROGA!

napisał aicha2583 » N mar 31, 2013 12:56 pm

Szczerze mówiąc nie zgodzę się! Oczywiście każdy może mieć inne wrazenia z pobytu ale ja jestem pod kazdym względem zadowolona. Owszem może faktycznie opłaty są tutaj trochę wysokie, ale to już można sprawdzić zanim wyjedziemy i nie mieć potem pretensji. Z kolei jeśli nas nie stać możemy inny rodzaj noclegu wybrać- nikt nas nie zmusza:D Ale plusów jest wiele i naprawdę się opłaca:) Przede wszystkim doskonałe warunki, luksus na każdym kroku, bardzo miła obsługa, a otoczenie też wprawiło mnie w zachwyt:)
aicha2583