Zielona herbata na odchudzanie

Dyskusje ogólne na wszelkie tematy z Kaszubami i Pomorzem. Język kaszubski, historia Kaszub, obyczaje, haft kaszubski, kuchnia itp.

Zielona herbata na odchudzanie

napisał Petrus » Pt mar 24, 2017 6:49 pm

Temat o tyle ciekawy, że każdy ma pewne teorie na ten temat Uśmiech

Ja też, choć odchudzać się nie muszę - mogłem trochę z dystansu obserwować wysiłki pewnych osób w dążeniu do upragnionych celów, oraz dokonywać wnikliwych analiz popartych pewną naukową wiedzą.

Nasuwa mi się przy tym spostrzeżenie, iż tak naprawdę decydują o sukcesie nawyki które mamy lub które zdołamy w sobie wytworzyć. Nie chcę pisać o motywacji i wytrwałości, gdyż jest to pewien poziom na którym chyba nikogo nie trzeba przekonywać że brak otyłości to lepsze samopoczucie, więcej energii do działania, mniej chorób itp.

aby ale zielonej herbaty nie traktować jako panaceum na zgrabną sylwetkę.. Jest to bowiem świetna herbata (hmm kiedyś by mi to przez usta nie przeszło, gdybym nie poznał jej prawdziwe oblicza), lecz jej najważniejszą właściwością leczniczą jest wpływ na obniżenie poziomu cukru we krwi. Nie bez znaczenia jest również pochodzenie tej herbaty, ja z swojej strony mogę polecić. Jeśli ktoś zatem pije tylko tą herbatę aby poradzić sobie z nadmiarem kilogramów, powinien włączyć również inne płyny i napoje, aby nie narobić sobie szkody.

A jakie są Wasze sposoby na skuteczne odchudzanie?
Petrus