Wybór konta osobistego

Dyskusje ogólne na wszelkie tematy z Kaszubami i Pomorzem. Język kaszubski, historia Kaszub, obyczaje, haft kaszubski, kuchnia itp.

Wybór konta osobistego

napisał Petrus » Śr sty 07, 2015 11:25 pm

Witam,
ostatnio wziąłem się za poszukiwania odpowiedniego dla mnie banku.
Od razu rzucił mi się w oczy mBank a dokładnie to konto:
http://bankowe-konta.info/konto/mbank/
i AliorBank (a dokładniej T-Mobile przechrzczony teraz na t-mobile bankowe) Koleżanka coś też wspominała o ING...
Jakie mam wymagania co do banku?
1. Jak najwięcej darmowych usług- nie mam zamiaru płacić za kartę, utrzymanie konta itd...
2. Możliwość wykonywania przelewów w różnych walutach- za pośrednictwem MasterCarda lub Visy (chociaż ten punkt jest bardziej opcjonalny, bo będę raczej robił przelewy zagraniczne raz na dłuższy czas) (brat mając kilka kart MasterCard od PKO-debetówkę, kredytówkę itd nie mógł wykonać przelewu do Chin w USD.
3. Dostępność do konta- 24/7
4. Jakieś udogodnienia- jak rabaty w różnych sklepach (widziałem coś takiego chyba w mBanku, inne nie wiem, albo nie mają tego w swojej ofercie, albo za słaby marketing)
5. Możliwość wykonywania przelewów praktycznie natychmiast- nie mam zamiaru czekać jak moja mama kilka dni roboczych zanim przelew dojdzie (y) (przelewów wykonywałbym pewnie około 5-10 miesięcznie)
Liczę na waszą pomoc w doborze odpowiedniego banku. Bracia mają w mBanku stąd ta opcja, mama chyba w BOŚu (odpada), a Aliora polecała mi koleżanka, natomiast inna ING...
6. Jestem z Bytowa . Fajnie by było, gdyby owy bank miał dużo darmowych bankomatów w Bytowie/ Polsce.
7. Żeby po skończeniu "zdobyciu" pełnoletności nie zmieniły się drastycznie warunki umowy. Żebym nie musiał zacząć płacić za kartę kosmicznych sum itd...
W porównaniach jest wysoko:
http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/
Prosiłbym o rozważenie powyższych aspektów i pomoc w odpowiednim wyborze.
A może jakieś inne propozycje?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
Petrus

Może Smart Bank

napisał kasia » Wt lip 28, 2015 11:50 am

Najatńsze konto ma chyba aktualnie
Nest Bank na forum bankowym, sama aktualnie zastanawiam sie nad wyborem tego właśnie konta osobistego
kasia

Najlepsze konta osobiste

napisał elmer » Pt wrz 18, 2015 10:36 am

Jeśli ktoś szuka konta osobistego bez opłąt to polecam bank smart, ogólnie fajny artykul na ten temat jest tutaj:
http://konto-w-banku.pl/najlepsze-konta-bankowe/
elmer

ja mam konto osobiste w ing

napisał basiam » Pt lis 27, 2015 3:39 pm

Z natury nie narzekam i jestem zadowolona z tego, co mam i tak jest właśnie z kontem w ING Banku. To wszystko, co mnie interesuje, jest podane na tacy – niskie koszty, możliwość bezpłatnego korzystania z bankomatów, szybkość transakcji.

Nie mogę też narzekać na obsługę klienta. Kilka razy zgłaszałam się z problemami, które wydawały mi się dość poważne, a jednak pracownik banku szybko znajdował rozwiązanie i skutecznie przekonywał mnie o tym, że wcale nie wydarzyło się nic, co powinno mnie martwić w jakiś szczególny sposób.
basiam

Re: Wybór konta osobistego

napisał PiotrzKaszub » Pt gru 04, 2015 4:46 pm

Obecnie jest tyle ofert kont osobistych, że po prostu oczy się plączą. Ja osobiście na chwilę obecną mam 3 konta bankowe. Na jednym mam kredyt na mieszkanie, na drugim mam lokatę i sobie oszczęzdam na niej pieniądze, co jakiś czas wpłacam na konto oszczędnościowe, a na czwartym mam takie normalne konto do opłat codziennych.
Z całą pewnością polecam zwrócić uwagę na konto ING, a także na konto Smart Bank. Jak dla mnie te dwa na chwilę obecną są dobre. Jak warunki się popsują, to w każdej chwili można zrezygnować z konta bankowego i adieu :)
PiotrzKaszub

napisał Rumen » Cz gru 17, 2015 12:30 pm

Wg mnie na uwagę zasługuje kilka konto ze względu na swoją ofertę.
Powyżej to widzę, że chyba każdy wypisuje swoje konto :D ale fakt, większość z nich należy do dobrych i w pełni darmowych kont osobistych.
Ja od siebie polecę: Smart konto, Ekonto w mBanku, Konto Direct w ING, konto Student w Banku Millenium - wg mnie te konta są zdecydowanie najlepsze jeśli chodzi o darmowe i funkcjonalne konto osobiste.
Korzystanie z kont jak i założenie jest darmowe, po spełnieniu jakichś tam warunków karta także darmowa (w smart banku bezwarunkowo jest wszystko darmowe).
Tyle w temacie :)
Rumen

napisał Pasek » Wt gru 29, 2015 9:34 am

Rumen napisał(a):Wg mnie na uwagę zasługuje kilka konto ze względu na swoją ofertę.
Powyżej to widzę, że chyba każdy wypisuje swoje konto :D ale fakt, większość z nich należy do dobrych i w pełni darmowych kont osobistych.
Ja od siebie polecę: Smart konto, Ekonto w mBanku, Konto Direct w ING, konto Student w Banku Millenium - wg mnie te konta są zdecydowanie najlepsze jeśli chodzi o darmowe i funkcjonalne konto osobiste.
Korzystanie z kont jak i założenie jest darmowe, po spełnieniu jakichś tam warunków karta także darmowa (w smart banku bezwarunkowo jest wszystko darmowe).
Tyle w temacie :)

Ja z tych kont, które ty wymieniłeś najbardziej skłaniał bym sie ku smart bankowi - oni mają najlepsza ofertę darmowego konta bankowego i to jest potwierdzone w nie jednym rankingu czy porównaniu takich własnie kont bankowych.
Sama ich nazwa bezwarunkowo darmowe konto osobite - i w praktyce wychodzi co widać w opiniach, że nie ma żądnych warunków do spełnienia żeby konto było darmowe - ono jest darmowe i tyle.
Dodatkowo cały czas się rozwijają oferując ciekawe oferty pozyczek i kredytów, które w porównaniu do innych pozyczek na naszym rynku są bardzo konkurencyjne.
Smart bank sie opłaca :)
Pasek

napisał Sara » So sty 23, 2016 12:07 pm

Posiadam konto w Pekao i szczerze go nie polecam. Największą wadą jest późne księgowanie ;/
Sara

napisał wiesiek » Pt sty 29, 2016 11:19 am

Najtańszy niewątpliwie jest bank smart póki co nie ma żadnych opłat nawet za kartę do konta.
wiesiek

napisał agata1 » Śr lut 03, 2016 7:25 pm

Ja osobiście mam konto w Alior Banku i jestem zadowolona. Szybciej jednak posiadałam konto w mBanku, jednak nie długo, bo nie odpowiadał mi . Informacji o innych bankach zaciągnęłam na stronie http://konto-w-banku.pl/. Poczytałam, porównałam i podjęłam decyzję, łatwo, prosto i bez żadnych wątpliwości.
agata1

Następna strona