Kamienny grill

Dyskusje ogólne na wszelkie tematy z Kaszubami i Pomorzem. Język kaszubski, historia Kaszub, obyczaje, haft kaszubski, kuchnia itp.

Kamienny grill

napisał kinga2 » Pn lis 09, 2015 8:06 pm

Witam, jako, że z mężem mamy dosyć kupowania każdego roku nowego grilla postanowiliśmy zainwestować i postawić sobie taki z kamienia. Znaleźliśmy firmę , moi znajomi mają wędzarnie od nich i wygląda bardzo fajnie, funkcjonuje również. Mam tylko pytanie czy może znacie tę firmę bo jednak wolałabym dowiedzieć się o niej czegoś więcej :)
kinga2

Re: Kamienny grill

napisał Halik8787 » Cz lut 11, 2016 10:38 am

Ja na działce sam stawiałem taki grill z kamienia :) Nie takie trudne - polecam :)
Halik8787

napisał Luna » Pn lut 15, 2016 4:47 pm

Dobry grill gazowy tak szybko się nie niszczy. Oczywiście z czasem może trzeba i wymienić ruszta. Jeżeli chodzi o grille betonowe to jest kilku producentów. Montuje się je jak klocki lego.
Obrazek
Nie bardzo mi się podobają nawet jeżeli obłożymy je częściowo płytkami tarasowymi. Poza tym dobrze taki grill połączyć z wędzarnią. Zawsze to otwiera przed nami nowe możliwości kulinarne. Ja jednak pokusiła bym się o wymurowanie grilla samemu. Potem wkomponowania go w całość tarasu. W końcu i tak robi się taras więc to niewiele dodatkowej pracy.
Obrazek
zdjęcie z kolekcji [http://www.paradyz.com/plytki/klinkier/semir]
Luna

napisał rafi77 » Wt lut 16, 2016 2:31 pm

Też wydaje mi się, że montaż jest prosty. Nawet dla amatorów, a całość wygląda raczej dobrze. Z wytrzymałością takich konstrukcji bywa jednak różnie.
rafi77