Coś na wątrobę

Dyskusje ogólne na wszelkie tematy z Kaszubami i Pomorzem. Język kaszubski, historia Kaszub, obyczaje, haft kaszubski, kuchnia itp.

Coś na wątrobę

napisał Petrus » Cz paź 02, 2014 8:13 pm

Czy możecie polecić jakieś tabletki wspomagające pracę wątroby. Chodzi mi jedna o jakieś sprawdzone, które rzeczywiście działają, bo te reklamowanie, nie powodują u mnie żadnej poprawy. Fakt, że są to suplementy a nie leki, ale mimo wszystko spodziewałem się po nich jakiejś skuteczności działania. Na wyczytałem, że pomocne są wyciągi z różnego rodzaju ziół, jak chociażby wyciąg z karczocha, ostryż długi itp. Czy wyciąg z takich ziół znajdę w aptece? Czy zioła takie można bez problemu gdzieś nabyć i czy trudno zrobić z nich tai wyciąg? Bo w sumie jeżeli byłaby taka możliwość, to wolałbym sam zrobić taki wyciąg.
Petrus

Re: Coś na wątrobę

napisał Esterkaa » Śr paź 15, 2014 1:27 pm

silimarol
Esterkaa

Re: Coś na wątrobę

napisał Luna » Pt sty 06, 2017 7:01 pm

Zwykle na opakowaniu powinna być informacja co do tego jak stosować i jak dawkować. Na wątrobę polecam serdecznie ostropest plamisty. Nie chce przekopiowywać informacji więc zajrzyj sobie na pierwszą lepszą stronkę w sieci i poczytaj o tym ziele jeśli wątroba Ci nie domaga. Stosowałam sama, jak również moja znajoma i pomogło. Co do tego jak stosować - ja po prostu dodawałam sobie do jedzenia np. do koktajli, ale na doz.pl/ziola masz taki opis: "Sporządzić odwar: 1 łyżeczkę produktu zalać 1 szklanką gorącej wody i powoli ogrzewać do wrzenia. Gotować łagodnie pod przykryciem 5-10 minut. Odstawić na 15 minut i przecedzić. Zmielone, odtłuszczone owoce ostropestu plamistego można również spożywać bezpośrednio." Są oczywiście też kapsułki, ale jak pisałam jak wolałam stosować bezpośrednio.
Luna